Kategoriler
2018 Mürdüm Koltuk Takımı ve Uyumlu Renkler
6 Mayıs 2018 Dekorasyon Fikirleri

sponsorlu reklamlar

Günümüzde ev dekorasyonu oluşturulurken son derece ilgi çekici renkler tercih edilmekte. Konumuzda da olduğu gibi en çok tercih edilen renklerden bir tanesidir mürdüm rengi. Bu nedenle sizlere mürdüm koltuk takımı modelleri hakkında sizlere fikirler vermek istiyorum. Küçük alanlar dışında kullanılan yani genellikle salon takımları arasında tercih edilen mürdüm koltuk takımı güncel modern dünyada en çok tercih edilen öğeler arasında gelir.

Bilinen mor rengin bir tonu olan mürdüm oldukça dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Eski zamanlarda da oldukça fazlasıyla tercih edilen mürdüm koltuk takımları gösterişi ve zenginliği temsil etmektedir.

Mürdüm rengi isim olarak adını erikten aldığı düşünüldüğü için genellikle insanlar tarafından koyu bir renk olarak algılanır fakat mürdümün mor dışında pembeye uzanan tonlarıda vardır. Tercih edeceğiniz alana göre yapacağınız doğru renk seçimleri sizleri mükemmel sonuca ulaştıracaktır.

Mürdüm Koltuk Takımı Kullanım Alanları

Mürdüm rengi koltuk takımlar oldukça  zengin bir stile sahip olmak isteyenleri tercih edeceği modeller arasında sayılabilir. Mürdüm koltuk takımını salonlarda yada oturma odalerında kullanmayı düşünüyorsanız duvar renginizi açık renklerden seçerek ortamda daha aydınlık bir hava oluşturmalısınız.

Minimalizm etki açık renklerle yapılan bir dekorasyon gerektirir. Bu nedenle mürdüm koltuk takımı modellerini tercih ederken beyaz, bej veya krem renklerini tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

sponsorlu reklamlar

Mürdüm koltuk takımını evlerinizde tercih etmek istiyorsanız, pirinç aksesuarlarla birlikte seçerek asil bir görünüme sahip salonlar oluşturabilirisiniz.

Eğer mekan daha az ışık alansa mürdüm krem koltuk takımı modelleri tam size göre olabilir.

Eviniz dar veya küçükse mürdümün açık tonlarını seçmeniz gerekmektedir ama tam tersi büyük ise koyu tonlarda koltuk takımıda seçebilirsiniz.

Artık yeni çıkan salon ve oturma takımlarında tek renk hakimiyeti son buluyor. Bu nedenle yeni koltuk dizaynlarında çift renk tercihi daha göz önüne çıkmaktadır. Mürdüm koltuk kombinlerinde de daha çok gri mürdüm koltuk takımı, krem mürdüm koltuk takımı, beyaz mürdüm koltuk takımı, bej mürdüm koltuk takımı, turuncu mürdüm koltuk takımı, su yeşili mürdüm koltuk takımı, pembe mürdüm koltuk takımı ve cam göbeği mürdüm koltuk takımı gibi renkler daha ön plana çıkmaktadır.

Mürdüm Koltuk Takımına Hangi Halı Uyar

Mürdüm koltuk takımındaaydınlık ve ferah bir hava katması için açık ve düz renklerde halı modellerini tercih etmenizi şiddetle öneririz. Mürdüm koltuk takımlarıyla bej, krem, gri, hardal sarısı, gök mavisi, turuncu, yeşil, altın sarısı, saman sarısı, beyaz gibi açık olabilecek renkleri ters tonlara halı kullanabilirsiniz

Mürdüm Rengi Koltuklarda Duvar Boyası Rengi

Mürdüm takımlarda duvar boyası rengi olarak krem, beyaz, kum beji boya tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *