Kategoriler
Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri
1 Ocak 2018 Yatak Odası Dekorasyonu

sponsorlu reklamlar

Yatak odası şüphesiz evinizin en mahrem alanıdır, yine de zaman zaman evinizde misafir ağırlarken odanızı sergilemeniz gerekebilir, ya da güne başlamak, günü sonlandırmak veya rahatlamak için odanıza geçtiğinizde güzel bir manzara ile karşılaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yatak odasında ilk göze çarpan şey kuşkusuz yatak ve onu renklendiren örtülerdir. Yatak örtüsü modellerine bakarken ve onları çeyizlik olarak alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yatak Örtüsü Mü? Nevresim Takımı Mı?

Yatak örtüsü ve nevresim takımının kullanım amaçları farklıdır. Nevresim takımını daha çok yatak içerisinde kullanırız, sergilemek zorunda değiliz. Ancak yatak örtüsü nevresimin de üzerini kaplayan bir kılıf gibi düşünülebilir. Bu durumda her ikisine de ihtiyacımız vardır. Genellikle yatak örtüsü setlerinde yalnızca yastık kılıfı ve örtü bulunmaktadır. Fakat bazı nevresimli yatak örtüsü modelleri de vardır ve bu setler sizin tüm ihtiyacınızı karşılayabilir.

Mevsime Uygunluk

Bazı mevsim geçişlerinde, özellikle yaz aylarında yatak örtüsü modeli olarak pikeli takımları tercih edebilirsiniz. Pikeli yatak örtüsü takımları kumaşı ve hafifliğiyle pratik bir kullanım olanağı sunmaktadır. Yine yaz aylarında tercih edeceğiniz modeller arasında saten kumaştan üretilen yatak örtüsü setleri de bulunabilir. Saten kumaş yatak odanıza oldukça şık bir hava katacaktır

sponsorlu reklamlar

Çeyizlik Ürünlerin Modası Geçebilir

Öncelikle alacağınız ürün çeyizlik olduğundan, yani kullanmaya hemen başlamayacağınız için çok önceden alıp bekletmeyi tercih etmemelisiniz, zira bekledikçe daha modern seçenekleri tercih etmediğinize üzülebilirsiniz. Özellikle desen ve renklerde, yatak örtüsü modelleri sıklıkla kendini yenilemektedir.

Pastel Tonlar Kullanın

Birçok çeyiz eşyasında olduğu gibi yatak örtüsü modellerinde de, modern gelinlerin tercihi sıklıkla pastel tonlardan yana oluyor. Pastel tonlarda ise öne çıkan renkler elbette bebek mavisi, mint yeşili ve pudra… Öncelikle dekorasyon açısından pastel tonlar canlı renklere göre daha fazla renk uyumu sağlıyor, bunun yanında daha sakinleştirici ve yatıştırıcı bir görsellik sunuyor

Stilinizi Belirleyin

Kişilik yapınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz çok fazla model olduğunu unutmayın, yalnızca moda olduğu için kabarık, tüllü ve dantelli modeller kullanmak zorunda değilsiniz. Özellikle günümüzde çok daha sade ve şık modeller üretilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *