Kategoriler
Dekortaş Şömine Modelleri
Dekortaş Şömine Modelleri
5 Ocak 2018 Dekorasyon Fikirleri

sponsorlu reklamlar

Soğuk Kış Günlerinde dışarıda dondurucu soğuk varken evde kanepenin üzerinde uzanıp bir bardak sıcak çay yudumlamak kış aylarını zevkli hale getirmenin en basit yoludur. Evinizi daha da sevmemize neden olan kış ayları yine evinizde en çok vakit geçirilen ve dekorasyon üzerine kafa yorulan zamanlardandır.

Dekortaş Şömine Modelleri

Sıcacık Bir Evin Olmazsa Olmazı

Çocukluk zamanlarının en tatlı hikayeleri yanan bir soba etrafında toplanmış ev halkıyla geçirilen zamanlardır. Şimdi ise böyle bir imkan maalesef bulunmamakta. Bununla birlikte salonda gürül gürül yanan bir şömine fikri cezbedici olabilir.

Dekortaş Şömine Modelleri

Şömine Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

Üstelik hemen her bütçeye göre şömine modeli bulmak da artık çok kolay. Şömineniz olması için filmlerdeki gibi bir dağ evine sahip olmak gerekmiyor. Her evde bir dekortaş şöminesine yer açmak mümkün.

Dekortaş Şömine Modelleri

sponsorlu reklamlar

Her Zevk Bir Ayrıcalıktır

Klasik şöminelerden tutun da plazma tipi, L tipi köşe şömineler, hatta üç tarafı açık modeller salonunuzu süsleyebilir. Açık sistem şöminelerde kestane kızartabilir veya dört tarafı açık şömine ile Amerikan tipi mutfağınızı hem ısıtıp hem de güzelleştirebilirsiniz. Prizmatik şömineler salonunuzun yapısı uygun olduğu takdirde çok şık bir alternatif olacaktır.

Dekortaş Şömine Modelleri

Dekortaş şömine modelleri

Klasik şömine, C3 üç tarafı açık şömine, CU üç tarafı ekstra açık şömine, C2 iki yönü açık şömine, C4 dört tarafı açık şömine, plazma tipi şömine, L tipi köşe şömine, prizmatik şömine, kapalı sistem şömine, açık sistem şömine ya da belki de şöminenin en modern yorumu olan palazzetti şömineler. Birisi mutlaka tam sizin için! Modelleri incelemek ve hayalinizdekinin hangisi olduğunu bulmak için vakit kaybetmemek gerekiyor.

Dekortaş Şömine Modelleri

Odun Ateşi İle Isınırken Dikkat

Şöminede kullanmak için mutlaka kurumuş ve budanmış ağaçlardan elde edilmiş odunlar tercih edilmelidir. Bu sayede ormanların zarar görmemesi ve genç kalmasını sağlanabildiği gibi elde edilen ısı kalitesi de artmaktadır. Bunun yanında şömine ile ısınırken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de bacanın kurulumunun uygun olmasıdır. Yeterli genişlikte ve düz bir baca ile kurulmuş olan şöminelerde hem seyir zevki hem de sağlıklı şekilde ısınmak mümkün olabilmektedir.

Dekortaş Şömine Modelleri

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *