Kategoriler
Duvar Rengi
Duvar Rengi Seçilirken Neler Önemlidir?
4 Ocak 2018 Dekorasyon Fikirleri

sponsorlu reklamlar

Öncelikle konumuza ufak bir giriş yapalım. Ardından detaylı olarak size anlatacağım. Dekorasyon gerçekten önemlidir. Mekanın kendini göstermesi bakımından önem arz eder. Duvarlar, duvar rengi, duvar deseni de dekorasyon içine girer. Yine bunların seçiminde de dikkat edilmelidir. Çünkü duvar rengi iç veya dış boya fark etmez binaya, mekana ayrı bir hava katar. En önemlisi sizin içinizi açar veya kapar. Şimdi duvar rengi seçilirken neler önemlidir? Sorusunu cevaplayalım.

Duvar Rengi

ÖNCELİKLE BOYALARI GÖZDEN GEÇİRİN

Bunu söylememdeki kasıt bazen aklımızdan bir renk geçiririz. Hayal ederiz. Ancak her zaman sonuç istediğiniz gibi çıkmayabilir. Boya ya sizin istediğiniz renkten daha az açık veya daha fazla koyu olabilir. Bu da hayal kırıklığı demektir. Boyacıya gidin tüm renklere göz atın. Hatta boyanın duvardaki halini görebilirseniz onu da görün. Bunu yapmak sizi küçük sürprizlerle karşılaştırmaz.

Duvar Rengi

FİKİR ALIN

Her konuda fikir almanızda fayda var. Konu bir de dekorasyon ise. Herkesin fikri tabi ki de farklıdır. Siz yine de bin bilseniz de bir bilene danışın.

sponsorlu reklamlar

Duvar Rengi

RENK UYUMLARINA DİKKAT EDİN

Renk uyumu derken mobilyalarınıza diğer eşyalarınızın rengine bakın. Eğer eşyalarınız koyu bir tonda ise duvar rengi açık olmalıdır. Koyu tonları sevseniz dahi mutlaka açık bir renk kullanın. Böylece mekan boğucu kasvetli havadan kurtulur. Daha açık ve ferah olur.

Duvar Rengi

MEKANINIZ GÜNEŞ GÖRÜYOR MU?

Mekanınızın güneş görmesi de önemlidir. Eviniz veya odanız güneş gören bir taraftaysa şanslısınız. Mobilyalarla uyumuna baktıktan sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Eğer güneş görmeyen loş bir ortam ise olabildiğince açık renk kullanmanızda yarar var.

Duvar Rengi

SON OLARAK CİLA KULLANIN

Cila duvarın boyasını daha canlı ve renkli gösterecektir. Mat bir görünümden çok daha aydınlık hale gelecektir. Üstelik temizlemesi de daha kolay bir hal alacaktır.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *