Kategoriler
En Kolay Kurdele Yapımı Yöntemleri
7 Mayıs 2017 Kendin Yap

sponsorlu reklamlar

Kurdele yapımı bir çok insanın öğrenmek istediği bir konudur ve farklı birden fazla yöntemle kurdele yapak elbette mümkündür. Kurdele ile süslenen eşyalar oldukça modern bir görünüm kazanırken, kurdele ile yapılabilecek daha birçok eşsiz fikir de ortaya konabilir. Hediye paketlerini süslemek, mobilyalarda ve duvarkarda dekoratif birer ürün olarak kullanmak, kıyafetlerde çok daha detaylı süslemeler için tercih etmek, aksesuar olarak kolye veya bileklik olarak değerlendirmek gibi bir çok farklı alternatifler için kurdeleler yarar sağlar. Yapılış teknikleri kadar malzeme olarakda kurdele yapımı için çok fazla seçenek oluşturmak mümkün. Sunacağımız örnekler sayesinde ilk defa kurdele yapmayı deneyecekler bile kolaylıkla öğrenecektir. Yazımızdaki tekniklerin tümünü deneyin ve hangisinde daha iyi olduğunuzu siz keşfedin.

sponsorlu reklamlar

Kurdele ihtiyacında hazır tervih etmek yerine kendi modern kurdelelerinizi kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe hayal gücünüzü kullanmaktan çekinmeyin. Kurdele yapmak için birbirinden farklı malzemeler temin edin ve daha gösterişli modeller için kurdelelerinizin üzerine işlemelerle desenler oluşturun. Kurdele kullanmayı genellikle çocuklar ve genç kızlar daha çok sevmektedir. Saçlarını toplamaları için kurdele detaylı tokalar da oluşturmak mümkün. Tasarladığı eşyaların satışını gerçekleştiren insanların sayısı oldukça fazla. Siz de kendi kurdelelerinizi yaparak satabilir, sevdiklerinize değerli bir hediye olarak da verebilirsiniz. Kurdele için sahip olacağınız en klasik malzemelerden ziyade, fikirleriniz ile farklı malzemeleri de tasarımlarınıza dahil edebilirsiniz. Kurdele tasarımı yapmak kolaylık ve yaratıcılık açısından da oldukça esnek işlemlerden bir tanesidir.

1. Çatal ile Kurdele Yapımı
En pratik ve ilginç yöntemlerden biri olarak ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Sıra ile adımları takip ederek çok kolayca kurdeleler yapmabilirsiniz. Daha küçük ebatlarda tasarlama açısından çatal kullanılabilir.

2. El Yardımı ile Kurdele Yapımı
Parmaklarınızı kullanarak da kurdelenizi oluşturabilirsiniz. Hızlı bir şekilde pratik bir kurdele yapımına ihtiyaç duyduğunuzda, sizlere kurdeleniz yetecektir. Özellikle hediye paketleri için kullanılabilecek hızlı bir yöntem.

3. Kağıttan Kurdele Yapımı
Her şeyden kurdele yapmak tabiki mümkün fakat en kolayı elbette kağıttan olandır. Siz de sıradaki örneği dilediğiniz kağıtlarla oluşturabilirsiniz. Özellikle birbirinden farklı renklerde  kağıtlar kullanmayı ihmal etmeyin.

4. En Hızlı Kurdele Yapımı
Diğer pratik yöntemlerden birisi olduğunu siz de uyguladığınızda fark edeceğiniz klasik kurdele bağını öğrenrek kolayca ince ve zarif kurdeleler yapabilirsiniz. Hemen hemen tüm malzemelerde uygulanabilecek yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *