Kategoriler
Ev Nasil Boyanir
Ev Nasıl Boyanır?
3 Ocak 2018 Dekorasyon Fikirleri

sponsorlu reklamlar

Evde dekorasyon için tamamlayıcı unsurlarından biri de Ev Nasıl Boyanır konusudur. Evin eşyalarına uygun bir renk seçimi evin hem daha şık hem de ferah ve rahat bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Rengi göze hoş gelmeyen, dökülmeye başlamış, sararmış bir boya dekorasyonun bütününe zarar verecektir. Evin badanasının yapılması zahmetli işlerden biridir. Ancak bazı püf noktalarıyla basit bir hale getirilebilir.

Ev Nasil Boyanir

BOYAYA BAŞLAMDAN ÖNCE

Badana işlemine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli şey evin içindeki eşyaların korunmasıdır. Bu eşyaları ortada toplamak, üzerlerini örtmek ya da odadan tamamen çıkartmak koruma işlemini sağlamaya yeterli olacaktır. Aynı zamanda evin döşemelerine de zarar gelmemesi ve temiz kalabilmesi için köşeleri gazete kağıtları ya da çarşafları bantlayarak önlem alabilirsiniz. Eğer bu önlemlere rağmen boya sıçrarsa boya kurumadan anında müdahale etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

sponsorlu reklamlar

Boya yapılacak ortamın havadar olmasına dikkat edin. Böylece sağlığınıza fazla zarar vermemiş olursunuz.

Seçtiğiniz boyanın kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun ve oradaki talimatlara göre uygulayın. Boyaya başlamadan önce gerekli malzemeleri temin edin: boya fırçası, rulosu, spatula, boya ızgarası, boyayı karıştırmak için büyük bir kova ve bir aparat.

Ev Nasil Boyanir

BOYA ESNASINDA

Boya işlemine tavandan başlanmalıdır. Daha sonra duvara geçilir. Duvardaki kabarıklıklar spatula ile temizlenir. Boya yaparken kullanacağınız ruloyu öncesinde yıkarsanız nemli bir rulo boyanın daha iyi yapışmasını sağlayacaktır. Rulodan önce duvar kenarlarını boya fırçasıyla boyayın. Fırçayı boyanın içine tamamen batırmayın. Boya fırçasıyla sürdüğünüz boya kurumadan rulo ile üzerinden geçin böylece kat izleri ve ton farklılıklarını önlemiş olacaksınız. Ruloyu da boyanın içine tamamen batırmayın. Ruloyu duvara sürdükten sonra eşit bir şekilde yayılması için üzerinden tekrar geçin. Sürdüğünüz boya kurumadan ikinci katı boyamaya başlamayın. Boya işlemi tamamlandıktan sonra yerdeki bantları çıkartın ve dilerseniz o kısımların üzerinden tekrar geçebilirsiniz. Kullandığınız tüm malzemeleri boya sonrası temizleyerek saklamanız faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *