Kategoriler
Kağıttan Çiçek Yapımı -1-
17 Nisan 2017 Kendin Yap

sponsorlu reklamlar

Kağıt malzemesi, insanların hayal gücü ve biraz beceri sayesinde çok farklı ürünlere dönüşebilmektedir. Dekoratif bir ürün ya da süsleme aracı olarak kullanabileceğiniz çiçek motiflerini de kağıt kullanarak hazırlayabilirsiniz. Daha düşük bir maliyet ile yapacağınız bu tarz süsleme ürünleri, sizlere aynı zamanda oldukça keyifli zamanlar geçirmenize yardımcı olacaktır. Çocukların dahi kolaylıkla öğrenebileceği kağıttan çiçek yapma sanatı adına paylaştığımız örnekler size bir hayli fayda sağlayacak.  Bu sanata yeni başlayanların kısa sürede kendisini geliştirmesinde ve farklı alternatifler tasarlamasında da etkili olacaktır. Kağıttan yapılan çiçekler desenleri ve renkleri ile her kullanıma uygun hale getirilebilir. Bunun için birkaç farklı ölçülerde kağıtlar temin edinmeniz gerekiyor.

 

1- İlk modelimiz birden fazla kağıdı alt alta getirmek suretiyle teker  teker katlanarak eşsiz bir çiçek modeli oluştuabilirsiniz. Katlama adımları için görsellerden devam ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

2-Şimdi Parti çiçeği yapalım. Bunun için biraz daha büyük kağıtlara ihitiyacımız var. Kutlama yaptığınız özel günlerinizde kullanabileceğiniz bu çiçeklerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, sıradaki örnekle birlikte artık sizlerde öğrenebilir ve masalarınızı süslemek için evlerinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar

3-Kurdele kullanarak da kağıda alternatif bir çiçek yapabilirsiniz. Kurdele ile başlayan işlemimiz, verdiğimiz adımları takip ederek kıvırcık detaylara sahip olan modern bir çiçeğe dönüştürebilirsiniz. Mekan süslemeleri için tercih edebilirsiniz.

4-Sıradaki modelimiz birden fazla kağıdın iç içe konarak katlanması ile oluşuyor. İstediğiniz renklerde ayarladığınız kağıtları görseldeki ölçülerde üst üste yerleştirin ve katlayın. Bir ip yardımı ile bağladıktan sonra katlanan kısımları açtığınızda bu eşsiz ve kolay çiçek motifini elde edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *