Kategoriler
Yatak Ortusu Modelleri
Yatak Örtüsü Modelleri 2018
7 Ocak 2018 Dekorasyon Fikirleri

sponsorlu reklamlar

Yatak, evde en çok zaman geçirilen dekorasyon ürünlerinden biridir. Yatağın kalitesi, şıklığının yanı sıra yatağın süsü olan yatak örtüsünün de bir o kadar şık olması gerekir. Uyku kalitesi birçok şeye bağlı olsa da ortamın enerjisini yükselten renklerle insanlar daha rahat uykuya geçer. Daha kaliteli bir uyku için kolay uyuyabilmek önemli bir ayrıntıdır.

Kapitone Yatak Örtüsü

2018 Kapitone Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüleri binlerce desen ve modeli içinde barındıran ciddi bir sektördür. Öne çıkan modellerden biri olan kapitone model dolgu malzemeleriyle yani yün, elyaf ve keçe gibi ürünlerle dikilen kısımların kabartıldığı modeller olarak bilinmektedir. Bu modeller termal özelliğe sahiptir. Yazın da kışında rahat bir kullanıma sahip olan model işleme durumuna bağlı olarak fiyatlandırılır. Daha ince işlemeler dolgu esnasında daha fazla zaman alacağından fiyat dikiş miktarına göre değişecektir.

Yatak Ortusu Modelleri

Renklerin daha çok desenler yardımıyla oluşturulduğu bu modellerde bütün bir kumaş kullanılarak örtü tamamlanır. Sade renklerin yanı sıra kelebek, fil, kedi, köpek, çiçek ya da anlam içermeyen simetrik desenler gibi birçok figür örtüleri süsler. Bu tür örtülerde de fosforlu renkleri görmek mümkün değildir. Daha yumuşak renkler göz yormayacağından bu örtüyle huzurlu bir ortamın ilk adımı atılabilir.

Eponj Modeller

sponsorlu reklamlar

2018 Eponj Modeller

Eponj bir kumaş türüdür ve ipeğe yakınlığıyla bilinir. İpeğimsi olarak tabir edebileceğimiz bu kumaşı yatak örtülerinde de bolca görüyoruz. Aşırı kaygan olmayan görünüm olarak ipeği andıran bu örtüler rahatlıkla yıkanabilir. Genellikle çift taraflı tasarlanır ve iki tarafı da kullanım için uygundur. Uzun ömürlü olan bu örtüler çok uzun süre kullanılabilir.

Yatak Ortusu Modelleri

2018 Abiye Yatak Örtüsü Modelleri

Bu model çeyiz modeli olarak düşünülse de birçok kişi günlük kullanım için abiye modelleri tercih edebiliyor. Abiye örtülerde fırfırlı yastıklar, dantel işlemeli kenar ve köşelere zarif nakış desenleri de eşlik edebiliyor. Taşlı ve pullu modeller örtülerde nadiren tercih edilir. Örtünün sahip olduğu bu taş ve pullar uyku esnasında cildinize temas ederek rahatsızlık verebilir hatta cildi tahriş edebilir. Renk olarak genellikle pembe ve beyaz renkler bu modellere hakimdir.

 Yatak Ortusu Modelleri

2018 Örgü Yatak Örtüsü Modelleri

Klasik sevenlerin vazgeçemediği örgü, yatak örtüleri için de tasarlanmaktadır. Örgünün direkt temasını önlemek için alt kısma bir astar dikilir. Bu örtüler sadece tek taraflı kullanım için uygundur.

Yatak Ortusu Modelleri

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Cccccc
*** *